Az emberi elme olyan elképesztően sokoldalú és alkalmazkodóképes, hogy könnyen túlbecsülhetjük annak lehetőségeit. A tanulási képesség az egyik legcsodálatosabb szuperképesség, amivel rendelkezünk, de sokszor elhanyagoljuk vagy nem használjuk ki teljes mértékben.
Mi is pontosan a tanulási képesség? Ez a képességünk arra, hogy információt vegyünk fel, megértsünk, emlékezzünk rá, és alkalmazzuk a mindennapi életünkben. Legyen szó iskolai tanulásról, új készségek elsajátításáról, vagy akár az életünkben felmerülő problémák megoldásáról, a tanulási képességünk kulcsfontosságú szerepet játszik.
A jó hír az, hogy a tanulási képesség nem statikus, és fejleszthető. Ahhoz, hogy kihozzuk belőle a legtöbbet, érdemes néhány egyszerű gyakorlatot beépítenünk a mindennapi rutinunkba:
Ne ragadjunk le mereven egyféle tanulási módszerben vagy gondolkodási keretben. Legyünk nyitottak új perspektívákra és megközelítésekre. A kíváncsi ember mindig többet tanul. Soha ne hagyjuk abba a kérdések feltevését, és keressünk válaszokat. A tanulásnak legyen szerves része mindennapjainknak. Akár csak rövid időszakokat is szánjunk a tanulásra naponta. Ne féljünk hibázni, hiszen a hibákból is lehet tanulni. A kudarcok nem véglegesek, hanem lehetőségek a fejlődésre. Kapcsoljuk össze az új információkat a már meglévő tudásunkkal, és használjuk mnemotechnikai eszközöket az emlékezés segítésére.